Książka nie gryzie… czyli Wielkie Czytanie ZS2

Młodzież Zespołu Szkół nr 2 bardzo aktywnie włączyła się do akcji pt. Książka nie gryzie. Uczniowie klas pierwszych, drugich i trzecich  czytają młodszym kolegom w Przedszkolu Miejskim nr 3, Szkole Podstawowej nr 1 oraz w księgarni Atena.  Przeczytaliśmy już utwory Wiesława Drabika, „Nudzimisie” Rafała Klimczaka, „Koszmar brudasa” – opowiadanie o tym, jak ważna jest higiena, oraz kilka „Mądrych opowiadań”, np. o miłości i samodyscyplinie. Dzieci chętnie słuchają starszych kolegów, włączają się do dyskusji i biorą udział w  zabawach dla nich przygotowanych.

W ciągu kolejnych dwóch tygodni młodzież zaprezentuje  opowiadania w języku angielskim „Benjamin the Bear bakes a cake”, „Milly the Monkey likes bananas”, Cathy the Mouse is sad at Night” oraz „George the kit ten goes on Holiday”.

Opiekunem grupy była p. Alicji Grydziuszko.