Wielkie Czytanie Zespołu Szkół nr 2

Rok szkolny 2015/2016 jest rokiem propagowania czytania, „czytania świata”. W to przedsięwzięcie zaangażowali się uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie Szczecińskim pod opieką p. Alicji Grydziuszko oraz p. Katarzyny Działoszewskiej- Rozbiegalskiej.

Wraz z rozpoczęciem nauki w szkole rozpoczęła się wspaniała przygoda z książką, w której uczestniczą dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 3, Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 4. Młodzież wprowadziła swoich młodszych kolegów w magiczny świat bajek, legend i opowieści. Zrobiła to w nietypowy dla siebie sposób, fragmenty znanych bajek prezentowała w formie przedstawień, innym razem przedstawiała zabawne opowiastki w języku angielskim (w ten sposób rozwija umiejętności językowe dzieci).

Uczniowie wspaniale odnaleźli się w roli lektorów. Nie ograniczał ich też czas. Chętnie przychodzili, w piątkowe popołudnia, do Księgarni Atena, by poczytać najmłodszym i zachęcić ich do przeżywania coraz to nowych przygód z bohaterami książek. Dzieci z zainteresowaniem śledziły losy swoich ulubieńców i z niecierpliwością czekały na kolejne odwiedziny starszych kolegów.

Wszystkim nauczycielom oraz Pani Ilonie Kowal z Księgarni Atena, serdecznie dziękujemy za współpracę, za możliwość realizowania naszej pasji czytania oraz możliwość zarażania czytaniem innych.

Utwory, które czytaliśmy: Mądre opowieści ,Koszmar brudasa, Nudzimisie, Legenda o Złotej Kaczce, Najpiękniejsze opowieści o Świętym Mikołaju, a także utwory Wiesława Drabika i opowieści Danuty Zawadzkiej: Milly the Money likes bananas, Cathy the Mouse is sad at night, George the kitten goes on holiday, Beniamin the bear bakes a cake.