Noc Bibliotek w „Ekonomiku”

02 czerwca ( piątek ) w godz. 18.00-22.00 w naszej szkole po raz pierwszy odbyła się NOC BIBLIOTEK pod hasłem:

„ Czytanie porusza! Rusz się i Ty!

Wyjdź z domu i przyjdź do Biblioteki”.

W programie przewidzianych było  mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Wśród dorosłych i młodzieży największym zainteresowaniem cieszyły się: Escape room w bibliotece, kalambury, nocne rozmowy między regałami, 5 sekund, Super mol książkowy, kącik teatralny, tworzenie „Absurdalnej historii” w oparciu o losowo wybrane książki oraz prezentacja kronik szkolnych.

Wystawa Wspomnienia z dawnych lat, prezentująca wszystkie kroniki szkolne od początku istnienia szkoły do dnia dzisiejszego, przyciągała uwagę nie tylko absolwentów, nauczycieli i uczniów naszej szkoły, ale także pozostałych gości zainteresowanych tym, jak kształtowało się nauczanie w  naszym mieście we wczesnych latach powojennych.

Uczestnikom Nocy w Bibliotece „EKONOMIKA” udostępniono do zwiedzania także Szkolną Izbę Pamięci. Goście byli zaskoczeni ilością zgromadzonych eksponatów.

Dzieci świetnie bawiły się podczas poszukiwania skarbów, rozwiązując  Tajemnicę biblioteki Zadaniem naszych młodych gości było odnalezienie, a następnie rozwiązanie szeregu zagadek. Aby nie było za łatwo, zagadki były ukryte na terenie całej szkoły. Dzieci musiały wykazać się nie lada sprytem, aby je odszukać. Na koniec każdy z młodych uczestników zabawy został nagrodzony wspaniałą książką Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. W tym samym czasie inne grupy mogły wykonać „Najpiękniejszą zakładkę świata”, pograć w gry komputerowe oraz posłuchać bajek w języku angielskim.

W ramach akcji „ Book swap”, czyli uwolnij książkę, grupa młodzieży na „książkorowerach” wyruszyła do centrum miasta, aby mieszkańcy mieli możliwość wymiany książek.

Akcję  Noc w Bibliotece „EKONOMIKA poprzedził konkurs na książkową zakładkę promującą naszą szkołę. Spośród ok. 40 prac wybrano 3, które najpełniej spełniały wymagane kryteria, czyli informacje promujące ofertę edukacyjną szkoły oraz pomysłowość i estetykę wykonania zakładki. O godz. 17:00 uczniowie wyruszyli w kierunku centrum Stargardu z koszykami wypełnionymi samodzielnie wykonanymi zakładkami. Rozdawali je mieszkańcom Stargardu, zapraszając ich do udziału w wieczornym wydarzeniu.

Nasi najmłodsi goście bawili  się w przygotowanym specjalnie dla nich Kąciku, gdzie czekały na nich puzzle, kolorowanki i gry planszowe. Uczniowie naszej szkoły chętnie przeczytali  im kilka bajek.

Wszystkim gościom, którzy uczestniczyli w naszej zabawie serdecznie dziękują organizatorzy: Alicja Grydziuszko, Katarzyna Działoszewska–Rozbiegalska, Jolanta Stępczyńska i Marzena Wiśniewska. Przedsięwzięcie nie odbyłoby się również bez zaangażowania i wsparcia Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 Marcina Przepióry oraz naszych uczniów.

Zapraszamy za rok!!!